Přístroje

Mixér

Vitamix_plny01   Mixer_titulka

Mixér je základním přístrojem v živé kuchyni a skvělým pomocníkem. Kvalitní mixér velmi výrazně šetří čas trávený v kuchyni. Také čištění a údržba je velmi rychlá a bezproblémová.

Ve chvilce vytvoříte chutná a sytá smoothies, vynikající a výživné polévky, různé omáčky, pomazánky nebo krémy. Hodí se také pro přípravu základních těst na dorty, cukroví nebo jiné raw dezerty.

Doporučuji mixér Vitamix TNC, jedná se o velmi kvalitní výkonný mixér.

 

Odšťavňovač

Z-star_uvod   Kuvings

Omega_profil

Odšťavňovač je šikovný pomocník, díky kterému si můžete ovocné a zeleninové šťávy vychutnávat čerstvě připravené přímo doma. Obsluha odšťavňovačů a následné čištění je jednoduché, příprava šťáv je rychlá.

K odšťavňování se hodí velké množství různého ovoce a zeleniny. Nejznámější jsou šťávy z citrusových plodů (pomeranče, mandarinky, grepy, citróny), dále jablka, hrušky, různé bobulovité ovoce a ananas. Ze zeleniny se k odšťavňování hodí kořenová, listová i plodová zelenina. Nejvíce odšťavňuji okurky, mrkev, červenou řepu, řapíkatý celer, špenát, kapustu, kadeřávek, černou kapustu nebo různé druhy volně rostoucích zelených rostlin (kopřivy, bršlici, pampelišky, jitrocel, …). Pro výraznější chuť přidávám čerstvý zázvor, petrželku, bazalku nebo čerstvou kurkumu.

Vyplatí se investovat do kvalitního odšťavňovače. Pokud hledáte levnější variantu, doporučuji zvolit ruční odšťavňovač.

Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit ruční odšťavňovač Z–star a dále odšťavňovače Kuvings slow juicer a Omega 8600.

 

Food processor

Testo_foodprocesor

Food processor je vynikající na jemné sekání oříšků a semínek. Výborně se v něm připravují korpusy na dorty nebo těsta na sušené placky.

Patří spíš ke specializovanějším přístrojům. Vždy ho můžete nahradit mixérem na pomalé otáčky.

 

Sušička

Susicka   Ususena_jednastrana

Díky sušičce můžete tvořit zajímavé složitější recepty. Postup je většinou jednoduchý a samotná příprava časově nenáročná. Sušení pak trvá zpravidla delší dobu, ale již vyžaduje jen minimum pozornosti.

V sušičce můžete připravovat palačinky, sušenky, perníčky, zeleninové chipsy a různé druhy slaných krekrů a chlebů. Sušička je také výborná na nasušení přebytků ovoce, pokud máte velkou zahradu nebo žijete na venkově.

K nejlepším patří Exculibur a Sedona.

 

Spiralizér

Spiralizer   Nastavec2_spagety

Parádní vychytávka do kuchyně, která zabaví nejen děti.

Pomocí spiralizéru připravíte ve chvilce ovocné nebo zeleninové špagety nebo spirálky.

 

Struhadlo, lis na česnek, nůž

Suroviny_nakrajene

Často využijete základní kuchyňské vybavení jako kvalitní nůž nebo struhadlo. Předpokládám však, že toto má každý již doma v kuchyni.

 

Vykrajovátka, formičky na čokoládové figurky, papírové košíčky, tvořítka na nanuky

Nada_vykrajovani   Priprava

Tvořítka a formičky vám pomohou obměňovat pokrmy, vytvářet zajímavé a kreativní recepty a děti jsou z nich přímo nadšené.

Jedná se většinou o levné doplňky do kuchyně, tedy můžete postupně kupovat, co budete zrovna potřebovat, podle příležitosti.

Facebookpinterestyoutubeinstagram
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin